...
Politika

Bakan Akar Pençe-Kilit Operasyonundaki son durumu açıkladı

Akar, Pençe Kilit operasyonuna ilişkin olarak, “Operasyonla ilgili pençe-çelik gibi gidiyor. Bütün faaliyetlerimizi bütün çalışmalarımızı gayet şeffaf bir şekilde devam sizlerle paylaşıyoruz. Yeri ve zamanı geldiğinde yine bu operasyonla alakalı birkaç söz söylemek gerekirse son derece ayrıntılı bir şekilde bir planlama yapıldı, güzel bir koordinasyon yapıldı. Güzel bir koordinasyon yapıldı ve uzun bir çalışmanın, hazırlığın sonunda bu operasyon başlatıldı. Pazar akşamı başladı ve o günden şu ana kadar da faaliyetler planlandığı şekilde başarılı bir şekilde devam ediyor. Oradaki zor şartlar ve hava koşullarına, zorluklara rağmen büyük bir azimle hedefleri ele geçiriyoruz. Bu harekat sürecek daha onlarca mağara var, o mağaraların tek tek temizlenmesi lazım. İlk aşama planlandığı şekilde çok şükür kazasız belasız tamamlandı.” 

“2 şehidimiz var. Ömer ve Kaan. Allah'tan rahmet diliyorum. Birliklerinin önünde Mehmet'in önünde en ön safta ilerlemek sureti ile emir ve komuta ederken şehadet mertebesine erdiler. Biz şükran borçluyuz, onlar da böyle saygılar şükranla ve rahmetle anıyoruz. Oradaki yapılan konuşmalardan teröristlerin son derece çaresiz olduğu, aciz içinde olduklarını da görüyoruz, çıkış yolları olmadığını görüyoruz ve yalanlarla hayallerle o teröristleri yönetmeye çalışıyorlar.” diye konuştu. 

Akar , “Şu ana kadar sabah itibariyle toplam 30 terörist etkisiz hale getirilmiş bulunuyor.” dedi. “Şu anda arama ve tarama dediğimiz faaliyete devam ediyoruz.” karşılığını verdi.

İlgili Haberler